Haberler

Anasayfa / Haberler
Evde PCR Testi

Evde PCR Testi

Portlab Mobil Sağlık sizlerin sağlığı için evlerinize ve işyerlerinize geliyor.
 
PCR ve ANTİKOR testi hizmetimizi sadece İSTANBUL il sınırları içerisinde vermekteyiz.
 
Laboratuvar ortamında yapılan testler; bu testler Antikor ve Antijen(PCR) olarak ikiye ayrılır.
Antikor testlerini, hastaların ev ortamlarında ya da bulundukları yerde Portlab Mobil Sağlığın mobil hemşireleri ile koldan kan numuneleri alarak gerçekleştiriyoruz. Alınan bu numuneler özel kuryelerimiz ile laboratuvar ortamına erişimi sağlanıyor ve çalışma yapılmak üzere cihazlara yerleştiriliyor. Antikor sonuçlarımı negatif ya da sayısal verilerle pozitif olarak veriyoruz. Sonuçlarımızı aynı gün içinde hastalarımıza vermiş oluyoruz. Antikor sonuçlarını hastalarımızla eş zamanlı olarak mail, whatsapp ortamında pdf. formatında paylaşıyoruz, aynı zamanda telefonla arayarak da şifayen sonuçları hakkında bilgi veriyoruz. Koronavirüs aşısını olan hastalarımızın antikorları spike proteinine karşı oluşan IgG bağışıklık antikorunun sayısal ölçümü ile yapılmaktadır. Geçirilmiş bir koronavirüs hastalığı varsa, o bireyin bağışıklık kazanmasını umuyoruz. Eğer bağışıklık kazanmışsa kişinin kanında antikor gelişmektedir ve sonucu mutlaka pozitif olarak gelmektedir.
 
Antijen(PCR) testlerini, hastalarımızın evlerinden ya da işyerlerinden Portlab Mobil Sağlığın mobil hemşireleri ile boğaz ve burundan özel çubuklar ile kombin sürüntü numuneleri alarak gerçekleştiriyoruz. Alınan bu numuneler laboratuvar ortamında Polimeraz zincir reaksiyonu)PCR) yöntemi kullanılarak çalışılmaktadır. Test nükleik asit amplifikasyonu yoluyla Covid-19 virüs RNA'sını tespit edilmesiyle yapılmaktadır.
 
Sonuç, NEGATİF ise, Covid-19 (SARS-CoV-2) virüs materyali tespit edilmedi.
 
Sonuç, POZİTİF ise, Covid-19 (SARS-CoV-2) virüs materyali tespit edildi.
 
 
Ev ortamında yapılan HIZLI PCR ve HIZLI ANTİKOR TESTİ olarak ikiye ayrılır;
 
Antikor testi; Parmaktan ya da damardan alınan kan numunesi ile kit test denilen bir yöntemle, herhangi bir cihaza gerek duymadan, manuel olarak yapılan ve 10 dakika içerisinde Antikor Pozitif/Negatif olarak sonuç veren test yöntemidir. Koronavirüs bulaştıktan sonra, kanda koruyucu antikorların(IgM ve IgG) ortaya çıkıp çıkmadığını gösterir. Bulaş olduktan sonra 7.günde IgM, 14.günde IgG pozitif olarak tespit edilebilmektedir. Aşı uygulaması yaptıran kişilerde antikor pozitif çıkmasını umuyoruz. Ev ortamında yapılan bu test için beklemeden hızlı sonuç edilebilirsiniz.
 
Etkinliklerde, toplantılarda, doğum günü partilerinde kişisel güvenliğiniz için bu hizmeti toplu olarak satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
 
Antijen testi(PCR testi); Boğaz ve burundan özel çubuklar ile alınan numunelerin ev ortamında özel kit ve solüsyonlar aracılıyla çalışılan ve maksimum 15 dakika içerisinde Antijen(virüs' ün varlığı) Pozitif/Negatif olarak sonuç veren test yöntemidir. Güvenilirlik oranı yüksektir(98.8%). Hastalar Evde PCR testine, hızlı sonuç vermesinden dolayı yoğun talep göstermektedirler. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında bu hizmetimizi sunuyoruz. Bu hizmeti genellikle hastalarımız yakın çevrelerinde ya da aynı ev ortamında koronavirüs pozitif kişilerle teması olduğunda talep etmektedirler. Aynı zamanda uçuş planlayan hastalarımız, laboratuvar ortamına gönderilen testi talep ettiklerinde öncesinde çoğu hastamız HIZLI PCR testini talep etmektedirler.
 
Portlab Mobil Sağlık olarak yapmış olduğumuz hızlı test deney araştırmamızı sizlerle paylaşmak isteriz.
 
İki doz koronavirüs aşı uygulaması yaptıran 10 kişi üzerinde yapılmış bir çalışmadır. 2.doz aşısını olduktan sonra her bireye hem laboratuvar ortamında hem de hızlı antikor testi uygulanmış ve 10 kişide de antikor pozitif sonuç çıkmıştır.
Laboratuvar ortamında çalışılan PCR testi pozitif çıkmış 10 kişiye evde HIZLI PCR yapılmıştır. Laboratuvar ortamında POZİTİF gelen sonuçların hepsi HIZLI PCR ile de POZİTİF vermiştir.   
Portlab Mobil Sağlık olarak, hizmet verdiğimiz uzun dönem hastalarımızda görev yapan hemşire ve yardımcı sağlık personellerimize de gerekli durumlarda HIZLI PCR ve HIZLI ANTİKOR testi yapmaktayız.

12.10.2021

Sizi Aramamızı İstermisiniz?

Daha detaylı bilgi için biz sizi arayalım...

WhatsApp chat